Zengin ürün çeşitliliğiyle sektörün öncüsü...

Ülkemizde kırtasiye sektörünün gelişimini bir misyon olarak gören UMUR Kırtasiye , faaliyetlerini bu bakış açısıyla şekillendirmiş ve sektörün büyümesine öncülük etmiştir.

1994 yılında, dünyanın en büyük yapıştırıcı markalarından UHU’ nun Türkiye temsilciliğini alarak kırtasiye sektörüne giriş yapan UMUR, geçen süre içerisinde, her biri alanında lider uluslararası 9 marka ile birlikte kendi yarattığı 4 markayı bünyesine katmıştır. Sektörün en geniş marka ve ürün portföyüne sahip olan UMUR Kırtasiye Grubu, tüketicilere değişik ihtiyaçlara cevap veren 6.000’e yakın ürün çeşidi sunmaktadır.

Kırtasiye alanında Türkiye’nin en geniş satış ekibine sahip olan ve düzenli ziyaretlerle ülkenin dört bir yanındaki perakende noktalarına ulaşan UMUR Kırtasiye Grubu, lojistik alanındaki yatırımları ve etkin dağıtım sistemiyle de sektörde önemli bir fark yaratmıştır. Tüm markalara ait binlerce çeşit ürünü kırtasiye perakendecilerinin toplu halde görme, ayrıntılı bilgi alma ve ihtiyaçlarına göre seçme imkanı bulabilmeleri amacıyla her yıl farklı illerde “UMUR Kırtasiye Fuarları” düzenlenmektedir.

Öncü çalışmalarıyla Türkiye’de kırtasiye kullanımını artıran UMUR Kırtasiye Grubu, sektörün kalite standardını sürekli yukarı taşımaktadır. Sektöre ‘hizmet kalitesi’ getiren grubumuz, birebir ve kapsamlı müşteri hizmeti, zengin ürün çeşitliliği, yaygın dağıtım ağı ve SAP altyapısıyla iş ortaklarına ve tüketicilere en iyiyi sunmak için yatırımlarına devam etmektedir.

Yıllar içinde sayıları hızla artan marka temsilcilikleri, UMUR Kırtasiye Grubu’nun sektörde özel bir konuma sahip olmasını sağlamıştır. Dünyanın en büyük kırtasiye markalarından 12’sini portföyünde bulunduran grubumuz, bir yandan markaların uluslararası stratejilerini Türkiye’de uygularken, diğer yandan yerel stratejiler de oluşturmaktadır. Her marka, reklamdan halkla ilişkilere, saha etkinliklerinden özel projelere “bütünleşik pazarlama” yaklaşımıyla desteklenmektedir.

UMUR Kırtasiye Grubu, kırtasiye perakendecilerinin beklenti ve ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla 70 kişilik kapsamlı bir satış organizasyonu kurmuştur. Teknolojik donanıma sahip saha satış temsilcileri, Türkiye genelinde 7.000’den fazla kırtasiye perakendecisine düzenli ziyaretlerle ulaşmakta ve hizmet sunmaktadır.

SAP altyapısıyla, tüm perakende noktaları özelliklerine ve ihtiyaçlarına göre CRM Müşteri Veritabanı’na kaydedilip sınıflandırılmakta ve bu verilerden hareketle müşterilere özel çözümler sunulmaktadır.

Etkin Lojistik Yönetimi

Müşterileri için ‘hız’ın ve ‘zamanında teslimat’ın önemini bilen UMUR Kırtasiye Grubu, lojistik yatırımlarıyla bu ihtiyaçlara en iyi şekilde cevap vermekte, sipariş alımından teslimata tüm sürecin hızlı ve etkin bir şekilde yürümesini sağlamaktadır.

İstanbul Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan 21.000 m2 büyüklüğündeki depomuzun yönetimi, SAP WM (Depo Yönetimi) modülü ile barkod sisteminde yapılmaktadır. Ürün barkodlamasının amacı, ülkenin her köşesine hatasız ve hızlı sipariş teslimatıdır. Bunun için, teknolojik altyapının yanısıra özel bir ekip ve belli kriterlere sahip anlaşmalı lojistik firmalarından da yararlanılmaktadır.

Sektörde bir ilk: Kazandıran Kırtasiye Kart

2008 yılı başından bu yana devam eden ve kırtasiye perakendecilerine ek avantajlar sunan “Kazandıran Kırtasiye Kart” programına üye olan perakendecilerin sayısı 2009 yılı sonu itibariyle 4.000’in üzerindedir. Programa perakendecilerin gösterdiği ilgi sonucunda bu sayı her geçen yıl artmaktadır.

Umur Kırtasiye A.Ş.

Esenkent Mahellesi Dudullu Organize Sanayi Bölgesi 2.Cadde No:5 P.K. 34776 Ümraniye İstanbul - TÜRKİYE
Telefon: +90 216 645 63 00 - 444 49 94 Faks: +90 216 420 04 35 Müşteri Danışma Hattı: 444 94 49
E-Posta: info@umur.com.tr Website: www.umur.com.tr

Markalarımız