Tarihçemiz

 • 1988 - 1989

  Sürekli form üretimi ile basım sektörüne adım attık.

 • 1989 - 1990

  Basım sektöründe bir ilke imza atarak müşterilerimiz ile doğrudan iletişime geçen bir satış organizasyonu kurduk.

 • 1990 - 1992

  Basım sektöründe bir ilki daha gerçekleştirerek bilgisayarlı grafik departmanımızı oluşturduk.

 • 1992 - 1993

  Kocaeli ve çevre illere hizmet veren Kocaeli Bölge Ofisi’ni açtık.

 • 1993 - 1994

  Dudullu Organize Sanayi Bölgesi’ndeki 20.000 metrekarelik kapalı alana sahip tesisimizde üretim yapmaya başladık.

 • 1994 - 1996

  Dünyanın en büyük yapıştırıcı markalarından Uhu’nun Türkiye temsilciliğini alarak kırtasiye sektörüne güçlü bir giriş yaptık.

 • 1996 - 1997

  Türkiye’de bir ilke daha imza atarak Yapışkanlı Not Kağıdı (Notes) üretimini gerçekleştirdik. Ambalaj dolum ürünleri üretimiyle gıda sektörüne de hizmet vermeye başladık. Etiket ürün grubunu portföyümüze dahil ettik. Zımbalama ürünlerinde dünyanın en büyük markalarından Rapid’in Türkiye temsilciliğini aldık.

 • 1997 - 1998

  Teknik çizim gereçleri alanının lider markası Standardgraph’ın ürünlerini tüketiciyle buluşturduk. İnsan odaklı çalışma anlayışımızın doğal sonucu olarak İnsan Kaynakları departmanımızı kurduk.

 • 1998 - 1999

  Sektörümüzde TS-EN-ISO 9002 Kalite Belgesi’ni alan ilk firma olduk. Ofset baskı grubumuzu kurduk. IBFI’da (Dünya Bilgisayar Formu Üreticileri Birliği) Türkiye’yi temsil eden ilk firma olduk. Mougeut marka kağıtları Türkiye’ye sunmaya başladık.

 • 1999 - 2000

  Basım grubumuz içinde, Matbaa Kağıtları Grubu’nu kurduk. Kırtasiye grubumuzda Umur Collection markasıyla defter ve kağıt ürünleri üretimini başlattık.

 • 2000 - 2002

  Yazma ve boyama ürünlerinde Avrupa’nın önde gelen markalarından Stabilo’nun ve Avrupa’nın en büyük ofis ürünleri üreticisi Durable’ın Türkiye temsilcisi olduk.

 • 2002 - 2003

  Basım grubunda rulo ürünlerin üretimine başladık. Kendinden yapışkanlı etiketin mucidi Avery’nin ofis ve tüketim ürünleri grubunda Türkiye temsilcisi olduk.

 • 2003 - 2004

  Kalite Güvence Sistemimizi, TS-EN-ISO 9001:2000 revizyonu ile Kalite Yönetim Sistemi’ne geçirdik. Dünyanın en köklü ve kaliteli kağıt markalarından Schoellershammer’ın Türkiye temsilcisi olduk.

 • 2004 - 2005

  Kendi markamız Umix ile kırtasiye alanındaki ürün portföyümüzü daha da genişlettik. Yazı gereçlerinde dünyanın en önemli markalarından Pilot’un Türkiye temsilcisi olduk. İzmir ve çevre illere hizmet veren İzmir Bölge Ofisi’ni açtık.

 • 2005 - 2006

  Hava kabarcıklı zarflar ile kağıt ve plastik ambalaj konusunda lider markalardan Arofol’un Türkiye temsilciliğini aldık.

 • 2006 - 2007

  Türkiye’nin ilk 10 renkli ofset baskı makinesi yatırımını gerçekleştirdik. Tüm uzaktan kumandalı Heidelberg makinelerimizde baskı öncesinde görsellerin renk ölçümlerini online olarak yapan Prinect Image Control sistemi yatırımı yaptık. İşlevsel ve kaliteli dosyalama kategorileriyle tanınan Elba’nın ürünlerini tüketicilere sunmaya başladık.

 • 2007 - 2008

  Kırtasiye grubunda, yapışkanlı not kağıdı ürünlerinde kendi markamız Notix’i ürün gruplarımıza dahil ettik. Çıkartılabilir veri saklama araçlarında (CD, DVD), ‘teknoloji lideri’ olarak kabul edilen Imation’ın kırtasiye kanalı Türkiye temsilcisi olduk. Tüm üretim ve hizmet süreçlerini daha etkin yönetmek amacıyla Kurumsal Kaynak Planlaması’nda (ERP) SAP sistemini sektörümüzde kullanan ilk firma olduk.

 • 2008 - 2009

  120.000 metrekarelik mimari tasarım ödüllü yeni idari merkezimize taşındık. Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu arasına girdik. Umur Akademi yapılanmasını oluşturduk.

 • 2009 - 2010

  Kalite Yönetim Sistemimizin TS-EN-ISO 9001:2008’e geçişini tamamladık. Canson markasının okul grubu ürünlerinin Türkiye temsilciğini alarak kırtasiye portföyümüzdeki toplam marka sayısını 15’e çıkardık. İTO ve MYK ile “Matbaa Sektörü Meslek Standartları ve Yeterlilikleri” oluşturma projesin yer aldık. Matbaa sektörü İTO-VOCTEST sınav ve değerlendirme merkezi partnerliğine imza attık. Antalya ve çevre illere hizmet veren Antalya Bölge Ofisi’ni açtık.

 • 2010 - 2011

  Tek kullanımlık ürünlerde BRC sertifikası alan ilk firma olduk. Türkiye’nin ilk zarf üreticisi Oyal Zarf’ı bünyemize kattık. Okul-Sanayi iş birliği ile “iş yerinde uygulamalı eğitim” modeli geliştiren ilk kurum olarak “Ataşehir İbrahim Müteferrika Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi”nin kurulmasını sağladık. BASEV (Basım Sanayi Eğitim Vakfı) Kadın Kolu Platformu ve akabinde Yönetim Kurulu’nda görev alarak sektöre katkı sağlayan faaliyetleri desteklemeye başladık.

 • 2011 - 2012

  Rulo ürünler üretimin kapasitesini 2 katına çıkaracak teknolojik yatırımlar yaptık. Umur Bilişim’i iş kollarımızdan ayırıp ticari şirket olarak yapılandırdık. Makine parkımıza dahil ettiğimiz Omet baskı makineleri ile etiket baskı kapasitemizi 3 katına çıkardık. Toplam 21 üniteli 4 adet Heidelberg ofset baskı makinesi yatırımıyla benzersiz bir makine parkına sahip olduk. Renk ayarlarını otomatik kontrol eden ikinci Prinect Image Control sistemini makine parkımıza ilave ettik. Umur Yayınları’nı kurduk. Zerrin İren Boynudelik ve Mahmut Boynudelik’in “Sanat Tarihinde Zeytinin Renkleri” kitabını çıkardık. Kocaeli Bölge Ofisimizi, Gebze’ye taşıdık.

 • 2012 - 2013

  Umur Kırtasiye’yi iş kollarımızdan çıkarıp ayrı bir şirket olarak yapılandırdık. 8 renk ve 84 cm baskı yapabilen Muller Martini baskı makinesi yatırımını gerçekleştirdik. Lemu marka ful otomatik rulo kesim makinesini makine parkurumuza katarak rulo üretim kapasitemizi arttırdık. Basım Grubu bünyesinde telefonla satış yapmak üzere Ofis Satış Departmanı kurduk ve tüm Türkiye’deki KOBİ’lere telefonla satış hizmeti vermeye başladık. Avrupa Yakası İstoç bölgede satış ofisi açarak yaygınlaşma yönünde gelişim sağladık.

 • 2013 - 2014

  UmurOfis markasını oluşturduk. Makine parkımıza dahil ettiğimiz Star Print marka makine ve Dijital Etiket Baskı Teknolojisi ile etiket üretimindeki baskı hızımızı arttırdık. Ambalaj dolum grubunda gerçekleştirdiğimiz yeni makine yatırımı ile sıvı kozmetik dolum kapasitemizi arttırdık. Kare kuru dolum makinesi yatırımımız ile şeker ve tuz dolumlarındaki kapasitemizi 4 katına çıkardık. İstoç’taki İstanbul Avrupa Bölge Satış Ofisimizi, Bağcılar’daki Aslanoba Plaza’ya taşıdık.